Районна рада
Неділя, 22.12.2024, 15:21
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Важлива Інформація [0]
Наш край [3]
Привітання голови [0]
Оголошення [0]
Прийом громадян [1]
Сільські та міська ради [0]
Мапа району [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 4
Показано матеріалів: 1-4


Г Р А Ф І К прийому громадян керівництвом Радивилівської районної ради

Прийом громадян | Переглядів: 1889 | Додав: AdminPC | Дата: 02.06.2011

 РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОН

 

Площа – 745 км2.

Населення – 39,3 тис. чол. (міське 10,2 тис., сільське 29,1 тис.).

Відстань до Рівного – 100 км, до автомагістралі Київ–Чоп – 3,5 км.

 

Радивилівський район розташований у південно-західній частині Рівненської області. Межує на заході з Волинською, на півдні – з Львівською, на сході – з Тернопільською областями, на півночі – з Дубенським районом Рівненської області. За адміністративним поділом до нього входить 73 населених пункти.

Радивилів – місто районного значення, розташоване на правому березі річки Слонівки, притоки р. Стир.

 Вважають, що, хто побуває тут, стає справжнім українцем. Однак приїздять у цей чарівний, наповнений історією і старовиною куточок не лише українці, а й гості із-за  кордону, насамперед, щоб подивитись на поле Берестецької битви (1651) – місце, де відбувалися події однієї з найвеличніших сторінок української історії.

 

Вперше згадується Радивилів в 1564 р. у документах Луцького замку, як маєток віленського воєводи Миколая Радзівіла Чорного. Після Люблінської унії в 1569 р. Радивилів разом із Кременецьким повітом Волинського воєводства відійшов до Польщі.    А з 1939 по 1991 р. місто мало назву Червоноармійськ.

Радивилів свого часу відвідували письменники Григорій Сковорода, Леся Українка, Ісаак Бабель, Оноре де Бальзак, Улас Самчук; військові і політичні діячі Михайло Голенищев-Кутузов, Мирон Тарнавський, Симон Петлюра, Тарас Бульба-Боровець, В’ячеслав Чорновіл. На землі Радивилівщини народилися меценат Мойсей Гінзбург, бібліограф Богдан Боднарський, композитор Герман Жуковський. Тут жили і творили письменники Модест Левицький та Петро Козланюк.

 „Ой, чого ти почорніло,

Зеленеє поле?

– Почорніло я од крові

За вольную волю.

 Круг містечка Берестечка

На чотири милі

Мене славні запорожці

Своїм трупом вкрили...”

Тарас Шевченко

 


Історична довідка | Переглядів: 2427 | Додав: Райрада | Дата: 24.05.2011


Мапа району | Переглядів: 2124 | Додав: Райрада | Дата: 24.05.2011

ГЕРБ РАДИВИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ
Основу Герба складає щит, верхня частина якого прямокутна, а нижня заокруглена півколом. Весь щит окрім стилізованої корони – червоного кольору. У червоному полі покладені в перев’язі золоті шабля вістрям вгору та ключ вушком вниз, над ними срібний – лапчастий хрест, під ними – срібний мисливський ріжок із золотим ремінцем . Увінчує герб стилізована золота територіальна корона у формі листків дерев. ЕЛЕМЕНТИ ГЕРБА СИМВОЛІЗУЮТЬ:
Червоне поле із срібним лапчастим хрестом – засвідчує приналежність території району до історичної Волині та сучасної Рівненської області. Хрест і ключ вказують на розташування Радивилівщини на перехресті давніх історичних шляхів, на кордоні різних державних утворень та на межі з теперішньою Львівською, Тернопільською та Волинською областями. Шабля – символ вікової боротьби за незалежність селянсько-козацького та повстанського роду. Мисливський ріжок – як елемент Герба міста Радивилова, вказує на значення адміністративного центру. Стилізована золота територіальна корона характеризує рослинність району (зубці корони вирішені у формі листків дерев). Опис герба району Радивилівський район Район утворено у вересні 1939 року (у той час Червоноармійський район). Герб району затверджено рішенням сесії районної ради 15 травня 2003 року. Основу Герба складає щит, верхня частина якого прямокутна, а нижня заокруглена півколом. Весь щит окрім стилізованої крони – червоного кольору. Головними символами Герба є лапчастий срібний Хрест, який розташований у верхній прямокутній частині щита, а також золоті шабля та ключ, які розташовані на червоному полі по центру щита, а також срібний мисливський ріжок з золотим ремінцем, який розташований внизу в заокругленій частині щита.
Історична довідка | Переглядів: 2120 | Додав: Райрада | Дата: 20.05.2011

Насамперед
Пошук
Корисні посилання

 

 

<
Наші координати
м. Радивилів
35500
Рівненська область.
вул. І.Франка 11.
тел.(факс) 03633 - 433-28
e-mail:raduv@ukr.net
© 2024
Радивилівська районна рада